Rezultatele XXI – Campionatul Moldovei 2012

19small

KATA :

Categoria I, locurile:       I   Melinceanu Gheorghe, II  Tatarin Vladimir, III  Breahna Maxim ,III  Caldîba Răzvan

Categoria II, locurile:     I   Goraş Ştefan,    II Calicişcova Anastasia,  III  Foros Valentin

Categoria III, locurile:    I   Cara Oleg,    II   Palacear Rimma,  III  Crăciun Silviu

Categotia IV, locurile:    I  Antoci  Valentin,  II  Cibotă Ion, III  Cebotari  Nichita

CAMPIONUL  ABSOLUT  KATA  :    Antoci  Valentin

KUMITE

5-6 ani (2005-2006), -25 kg

I   Maximenco  Chiril

II  Gurmeza Stas

III Suhorucov  Nichita

7-8 ani (2003-2004) – 25 kg

I   Pilipenco Maxim

II   Moisei Radu

III  Tertiuc Vlad

III  Tomşa Timofei

+30 kg

I   Scripcenco Maxim

II  Obreja Vladimir

III  Cazanji Fiodor

– 35 kg

I  Dunaevschi David

II   Dediu Dumitru

III  Hromov Velen

+ 35 kg

I   Rahmatulin Denis

II  Bairactari  Dmitrii

III Albu Daniel

9-10 ani (2002-2001) -30 kg

I  Vataman Denis

II  Curmei Daniel

III  Curuci Marc

III  Pîrţac Constantin

-35 kg

I   Topciu Nicolae

II   Casîm Vladislav

III  Gorgan Bogdan

III  Diacenco Seghei

-40 kg

I  Iarciuc Constantin

II  Foros Valentin

III Zlatov Andrei

III  Iarhan Marin

+40 kg

I   Antoci Valentin

II  Lihotin Danila

III  Pavliuc Ivan

11-12 ani (2000+1999) -35 kg

I   Prutean Tinu

II  Tomşa Cristi

III  Crăciun Silviu

III  Slobodeniuc Alexandru

-40 kg

I   Cebotari Nichita

II   Grigorean Samvel

III  Hanganu Vasilii

III  Costiuc Maxim

-45 kg

I   Cheptea Valentin

II Breahnă Maxim

III  petcu Victor

III  Rogoja Constantin

+45 kg

I  Cerchez Cristi

II  Barbescu Cristian

III  Zlobin Chiril

III  Malai Alin

13-14 ani (1997-1998) -45 kg

I   Ianioglo Oscar

II  Taulea Anatol

III  Slav Andrei

III  Gagauz Semion

-50 kg

I   Bîndiu Cătălin

II  Sandu Dumitru

III  Sivirean Ion

+50 kg

I   Donic Vadim

II   Crăciun Vlad

III  Cotorobai Octavian

III  Tataru Vasile

15-16 ani (1995-1996) -55kg

I   Melniceanu Gheorghe

II  Ciolac Stepan

-60 kg

I   Macriţchi Vitalie

II  Casapu Ruslan

+60 kg

I   Dogari Constantin

II  Tomşa Dumitru

III  Maţchevici Anatol

III  Gagauz Dumitru

17-18 ani (1993-1994) -70 kg

I   Zbîrnea Ştefan

II  Străjescu Dan

III Cibotă Ion

+70kg

I   Ursu Ion

II  Preuteasa petru

III  Tatarin Vladimir

III  Cristem Semion

 FETE JUNIORI -50 KG

I   Ursu Cristina

II  Donciu Arina

III  Ianioglo Elena

+50 kg

I   Lazareva Elvira

II  Calicişcova anastasia

III  Palaciar Rimma

III  Cîlcic Elena

FETE SENIORI 

I   Crigan Cristina

II  Dicusară Irina

III  Prutean Doina

SENIORI -70 kg

I   Holodnic Alexandru

II  Samuil dan

III Bîndiu Mihail

III Trincanu Nicolae

-80 kg

I   Barbă alexandru

II  Cernăuţanu Vitalie

III  Barladean Vladimir

III  Briceag Sergiu

-90 kg

I   Gandrabur andrian

II  Tomşa Vasile

III Doni Sras

III Pădureanu nicolae

+90 kg

I    Garasciuc  denis

II   Slivinschii Vasilii

III  Cernega Victor

III  Patraman Veaceslav

TAMESHIWARI

I     BARBĂ  ALŞEXANDRU

II    GARASCIUC  DENIS

III   HOLODNIC  ALEXANDRU

CXAMPIONUL ABSOLUT KUMITE:

care – sa luptat pentru premiul principal 5000 lei

BARBĂ  ALEXANDRU

SPONSORI AI CAMPIONATULUI   XXI

Sponsor general:  ,,FORART-PLUS,,       FOROS  VALENTIN

CALAMANOV ALEXANDR

CERNEGA  VICTOR

,,ODISEU,,                 REŞETNIC  TATIANA

,,LUMEA  LAPTOPURILOR,,       GOŢENCO  DENIS

,,NOBEL,,      ISLAM  SAID

,,AMIR,,  DERAR  HAKEEH

,,FORTITUDO,,     VAREAGHIN  ALEXANDRU

,,ARTIC-TRANS,,   VERDEŞ  SERGIU

,,ASTERRA GRUP,,   ANDRONIC  ROMAN

,,CAZADOR,,   PALADI  VITALIE

,,MARY KAY,,     GLADIŞ  OXANA

FEDERAŢIA KYOKUSHINKAI KAN KARATE,ADUCE SINCERE MULŢUMIRI, TUTUROR SPONSORILOR SI CELOR CARE AU CONTRIBUIT LA O BUNĂ DESFĂŞURARE ACELUI DE AL XXI -LEA  CAMPIONAT DE KARATE SHINKYOKUSHINKAI AL R.M.

CU STIMĂ , PREŞEDINTELE F.K.K.M.       AUREL  CONDREA  OSSU !!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *